Pressburg Dance Fest je tanečný festival, ktorého cieľom je prepojiť tanečné komunity Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rakúska a Slovenska.

"Super festival so zaujímavými medzinárodnými hosťami, super organizácia, podmienky pre tanečnice a veľmi inšpiratívna atmosféra!"  Heňa

 
 

Pressburg Dance Fest 2017

Aj tento rok sa púšťame do nádherného dobrodružstva a pripravujeme pre vás medzinárodný festival v Bratislave Pressburg Dance Fest. Pozývame vás do hlavného mesta Slovenska vzdelávat sa, sútažiť a pozrieť si show v dňoch 29., 30.  septembra (září) a 1. októbra (říjen).

Tešíme sa na vás a dúfame, že sa vy budete tešiť na:

- skúsených odborníkov (nielen tanečníkov, ale aj lektorov) v porote,
- moderný aj tradičný orientálny tanec, veľkú dávku folklóru,
- poradenstvo pri výbere hudby prípadne aj tanca,
- možnost prihlásiť sa do výberu pre záverečnú Winner´s choreografiu vo finále show (už tu máme peknú tradíciu, dúfame, že sa nám ju podarí udržať),
- priateľskú atmosféru, ktorú sa nám všetkým darí udržať na javisku i v zákulisí a ktorú sa budeme všetkými silami snažiť vytvoriť aj tento rok.

Medzinárodný festival Pressburg Dance Fest: tri dni plné orientálneho tanca

Piatok 29.9. 14:00 – 20:00 Medzinárodná súťaž v orientálnom tanci (1. časť): deti, juniori, kurzisti (hobby), duá, dámy na 45
Sobota 30.9. 8:30 – 18:00 Medzinárodná súťaž v orientálnom tanci (2. časť): amatéri, semiprofesionáli, profesionáli, skupiny - dospelý
20:00 – 23:00 Galashow - najkrajšie ukážky v orientálnom tanci v podaní našich aj zahraničných hostí
Nedeľa 1.10. 9:00 - 17.45 Odborné tanečné semináre
19.00 – 22.00 Open Stage a After Párty
 

Novinky

Kontakty pre feedback

Milé tanečnice,

ďakujeme Vám, že ste sa zodpovedne pripravili na tohtoročnú súťaž. Keďže nabitý program nedovolil všetkým vypýtať si od porotcov spätnú väzbu, prikladáme linky na ich fb profily a e-mailové adresy (tie budeme pridávať postupne, ako budeme mať povolenie). TU

Kompletné výsledky súťaže

Milé tanečnice. Konkurencia v súťaži Pressburg Dance Fest tento rok bola vysoká. Okrem toho, že na webe festivalu tejto stránke nájdete linky na fb profily tohtoročných porotcov, pripravili sme pre Vás aj podrobnejšie hodnotenie. Dozviete sa z neho napríklad aj to, že iba štyri tanečnice (ak neberieme do úvahy improvizačnú kategóriu, kde bola dvojnásobná hodnotiaca škála) dostali priemernú známku vyššiu ako 9 (10 bolo maximum). Z tohto pohľadu vyhrala Henrieta Šidlová ml. s priemernou známkou 9,4. Gratulujeme!

Zuzana Tóthová (SK/AT) v porote

Milé tanečnice,

Libor Hlaváček žiaľ musel pre iné, naliehavé, povinnosti v Poľsku zrušiť účasť na tohtoročnom festivale. S radosťou Vám však chceme oznámiť, že naše pozvanie prijala skúsená Susi - Zuzana Tóthová (SK/AT), ktorá má rovnaké tanečné zameranie a zúčastní sa nielen ako porotkyňa, no odučí v plnom rozsahu nedeľný seminár Baletné základy pre orientálne i tribal tanečnice, estetika pohybu. Veríme, že táto zmena neovplyvní Vaše rozhodnutie na tento tanečne veľmi obľúbený typ seminára prísť.

Galashow začne o 20.00 hod.

Z organizačných dôvodov (veľký záujem o súťažnú časť festivalu) sa začiatok galashow Pressburg Dance Fest posúva o hodinu a show začne o 20.00 hod.

Winners Group choreo casting

Tak ako každý rok organizujeme Winners choreo, jeho autorkou bude naša stálica Karolina Štraus Idris, tanečnice, ktoré majú záujem prosím píšte nám a posielajte do 15. 6. svoje videá pre casting na adresu info@hafla.sk (prípravný seminár bude tento rok počas víkendu 20.8.).

- malá skúška pred tým, ako to vypukne naostro

Festival predstavíme Bratislavčanom už v júli v historickom centre mesta na Oriental garden Party 21. 7. Na rozdiel od festivalovej tanečnej súťaže na tejto párty okrem belly dance uvidíte aj bollywood a tribal. Vstup je zdarma. Viac informácií čoskoro na hafla.sk.

Kapacita súťaže sa práve zaplnila

Kapacita súťaže sa práve zaplnila a tak dnes o polnoci (12.9.) uzatvárame príjem prihlášok. Po 15.9. súťažiacim pošleme informáciu s upresneným harmonogramom súťaže, sledujte prosím aj našu webovú stránku www.pressburgdancefest.eu.

Nové ceny do súťaže

Skvelé výhry - napríklad Questum (Quest Room), Laser Wars (Laser Tag), Tour 4 U. Zľavu na hudobné nástroje od Drumbla. Krásne šperky od Queppe, krásnu šatku od OpiEri a výbornú kozmetiku od Navia.  Tiež sneakers od BeaDance, kryštálové črievičky od Milishopu a podobne. 

Špeciálna funny pred súťaž s Instagram

Prihlasujete sa na súťaž Pressburg Dance Fest? Trénujete? Zasúťažte si už pred festivalom, výherca získa 30% zľavu na semináre počas festivalu.
Čo treba spravit?
Zaves na Instragram fotografiu, ako sa pripravuješ na súťaž - fantázii sa medze nekladú -  a pridaj k nej #pressburgdancefest. Registruj sa do súťaže do 31.8. za zvýhodnenú cenu a zaškrtni vo formulári, že sa zúčastňuješ instagramovej súťaže.

 

 

Festivalové taštičky

Vyšívaná taška pre fanúšikov Pressburg Dance Fest 2017 bude vašim dobrým spoločníkom nielen na festivale ale aj  pri nákupoch alebo aj na pláži. Taška má dostatočne veľké popruhy pre pohodlné nosenie na pleci. Môžete objednávať na sashe.sk, výrobca: majano.sk.

 

Kde?

Sútaž, Galashow, Semináre

• Dom kultúry Lúky,  Viglašská 1
• Zástavka: Lúcanka or Vyšehradská
• Spoje: 59, 92, 93, 95, 98, 99, 192

Otvorená scéna & After párty

• La Fiesta, Café & Latin club, Prievozská 18
• Zástavka: Prievozská (najblžšia), Mileticova alebo Pažitková
• Spoje: 70, 96, 201, 202, 212

Hafla

• Hafla o.z.: www.hafla.sk

• email: info@pressburgdancefest.eu

• mobil:+421 903 283 203 (Petra)
• informácie o sútaži:+421 907 273 036 (Halka)
• bazar a sponzoring:+421 904 112 313 (Lydka)

Kedy?

• Pressburg Dace Fest 29.9. - 1.10.2017

• semináre: 29.9., 1.10.
• otvorená scéna a after párty : 1.10.
• sútaž: 29.9., 30.9.
• galashow: 30.9.

Mapa festivalu

premium html themes