Pressburg Dance Fest 2018

 

Pressburg Dance Fest je tanečný festival, ktorého cieľom je prepojiť tanečné komunity Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rakúska a Slovenska.

"Super festival so zaujímavými medzinárodnými hosťami, super organizácia, podmienky pre tanečnice a veľmi inšpiratívna atmosféra!"  Heňa

 
 

Pressburg Dance Fest 2018

Milé tanečnice a tanečníci, lektori, porotcovia a celý zástup ochotných dobrovoľníkov a spolupracovníkov, ktorí vlastne tiež boli z veľkej časti dobrovoľníkmi a stali sa z nich naši sponzori. Tohtoročné poďakovanie je väčšie ako tie doterajšie. Pressburg Dance Fest v súčasnej podobe končí a my aj vďaka Vám všetkým máme za sebou sedem krásnych ročníkov (a niekedy veľmi napínavých období :)

Sme vďačné, že ste to s nami vydržali, že ste nám dali vašu dôveru. A že sme mohli byť svedkami najmä ľudsky krásnych okamihov, ktoré prevážili nad tými inými (pri každej veľkej akcii sa aj tie "iné" vyskytnú). Vážime si každého človeka, ktorý bol s nami, či už prostredníctvom tanca, roznášaním kávy, flexibilným prekladom informácií do iných jazykov  poskytnutím financií,či zľavy pre výhercov, prinesením koláčov... Alebo len tým, že niekto prišiel a priniesol so sebou úsmev a tanečniciam podporu potleskom. ĎAKUJEME (a neodchádzame, iba si potrebujeme oddýchnuť a vymyslieť, čo ďalej :)

Letné prázdniny

4.8. 2018 prípravný seminár pre kategóriu Improvizácia s orchestrom
4.8. 2018 výber tanečníc a nácvik Winners choreo
(upresníme dátum) výber tanečníc a nácvik Bolly choreo

Rozvrh (12.9.2018)

Piatok 28.9. 11:00 workshopy
12:30 Medzinárodná súťaž v orientálnom tanci (1. časť): deti, juniori, kurzisti (hobby), duá, dámy na 45 (bez Bollywoodu)
18:30 Generálka Winners choreo
Sobota 29.9. 8:30 – 18:30 Medzinárodná súťaž v orientálnom tanci (2. časť): amatéri, semiprofesionáli, profesionáli, skupiny - dospelý
10:00 workshop
20:00 – 23:00 Galashow - najkrajšie ukážky v orientálnom tanci v podaní našich aj zahraničných hostí
Nedeľa 30.09. 8:00 Odborné tanečné semináre
17.30 Open Stage a After Párty
 

Novinky

Registrácia na súťaž uzavretá

Keďže sa prihlásilo toľko tanečníc, že sa kapacity pre festivalovú súťaž naplnili, musíme uzatvoriť prihlasovanie. Tešíme sa vášmu záujmu a ideme upraviť expresne harmonogramy.

Ďakujeme za Vaše prihlášky a tešíme sa, aký bude tohtoročný festival Pressburg Dance fest rozmanitý. V tento moment Peťa triedi Vaše prihlášky a robí, čo môže, aby Vám oznamy o platbách prišli načas a harmonogramy vyhovovali, čo najväčšiemu počtu ľudí.

Winners group choreografia s orchestrom

Bližšie k tomu, čím orientálny tanec skutočne vyniká! Už vlani sme pri kategórii Improvizácia s orchestrom videli, ako krásne dokážu naše súťažiace reagovať na hudobníkov. Pre Winners group choreografiu sme sa preto rozhodli tento rok zvoliť tanec za sprievodu orchestra - hrať bude Marwan a jeho kapela Ziriab.

Prípravný letný seminár pre improvizačnú kategóriu

Áno. Uskutoční sa počas letných prázdnin. Povedie ho Karolina a Marwan. Príďte si nanečisto vyskúšať, čo môžete predviesť porote. Informácie čoskoro, termín zladíme s nácvikom  Winners group choreografie.

Nová Fantasy a show kategória

Tanec sa mení, tak ako si žiada dopyt divákov. Preto sme pre vás pripravili novú kategóriu Fantasy a show. Uplatnia sa v nej sólistky i skupiny. Kategória Fusion zostáva - spojenia orientu s iným štýlom tanca (flamencom, salsou, tangom, burlescom, jazzom a podobne) teda zostávajú a môžete na nich predviesť svoje majstrovstvo a excelentnú znalosť spájaných štýlov, ktoré bude možné bezpečne identifikovať. Samozrejme, že v kategórii Fusion zostáva aj tanec s rekvizitami, ako sú závoje, vejáre, krídla Isis, hodvábne vejáre a podobne.  V kategórii  Fantasy a show však na rozdiel od Fusion si môžete dovoliť tancovať tajomné a fantastické príbehy, zahrať sa na čarodejnice, víly, alebo na Kleopatru. Alebo predviesť humornú choreografiu. Môžete pomiešať viaceré štýly a ísť okázalo na efekt - stále však tanec musí mať badateľný orientálny základ. Pozor pri LED rekvizitách. Počas súťaže nie je možné zabezpečiť zmeny v osvetlení pódia. V kategórii Fantasy a show tiež na rozdiel od Fusion môžete použiť prvky indických tancov a tribalu (skutočne len prvky, nie celú tribalovú choreografiu).

Bollywood

Novinkou je kategória Bollywood - tanec s identifikovateľným indickým základom. Pre túto kategóriu sme pre vás pozvali okrem iného aj špecialistu z Rakúska - indickú tanečnicu, lektorku a choreografku Kaveri.

Ako už napovedá názov kategórie, je dôležité si uvedomiť, že nejde o klasický indický tanec. Ten je z kategórie vylúčený, čo má svoje dôvody. Klasické tance ako sú kathak, kutchipoudi, oddissi majú svoje prísne a nemenné pravidlá, sú zložené z predpísaných tanečných sekvencií a nie je ich preto možné skrátiť na  súťažný čas 3 až 4 minúty (podľa toho, či tancuje sólista alebo skupina). To však neznamená, že prvky z klasických tancov nemôžete použiť vo svojom bollywoodovom vystúpení, ktoré je v svojej podstate fusion. Naopak. Pre Bollywood platí v našej súťaži podmienka, že aspoň polovica tanečných prvkov musí pochádzať z indických tancov. 

Festivalové taštičky

Vyšívaná taška pre fanúšikov Pressburg Dance Fest 2018 bude vašim dobrým spoločníkom nielen na festivale ale aj  pri nákupoch alebo aj na pláži. Taška má dostatočne veľké popruhy pre pohodlné nosenie na pleci. Môžete objednávať na sashe.sk, výrobca: majano.sk.

 

Kde?

Sútaž, Galashow, Semináre

• Dom kultúry Lúky,  Viglašská 1
• Zástavka: Lúcanka or Vyšehradská
• Spoje: 59, 92, 93, 95, 98, 99, 192

Otvorená scéna & After párty

• La Fiesta, Café & Latin club, Prievozská 18
• Zástavka: Prievozská (najblžšia), Mileticova alebo Pažitková
• Spoje: 70, 96, 201, 202, 212

Hafla

• Hafla o.z.: www.hafla.sk

• email: info@pressburgdancefest.eu

• mobil:+421 903 283 203 (Petra)
• informácie o sútaži:+421 907 273 036 (Halka)
• bazar a sponzoring:+421 904 112 313 (Lydka)

Kedy?

• Pressburg Dace Fest 28.9. - 30.9.2018

• semináre: 28.9., 29.9.
• otvorená scéna a after párty : 30.9.
• sútaž: 28.9., 29.9.
• galashow: 29.9.

Mapa festivalu

premium html themes