Pressburg Dance Fest 2018

 

Pressburg Dance Fest je tanečný festival, ktorého cieľom je prepojiť tanečné komunity Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rakúska a Slovenska.

 
 

Bolly & Belly galashow choreografie

Galashow Bollywood Casting - CANCELLED

Milá tanečnice,

je nám to skutočne veľmi ľúto, avšak neprihlásilo sa dosť tanečníc na to, aby bolo možné pripraviť špeciálnu choreografiu pre sobotňajšiu galashow. Skúsili sme to, nevyšlo, také veci sa stávajú. Pevne veríme, že na náš festival nezanevriete a uvidíme sa pri iných príležitostiach, ktoré sme sa pre Vás, ako novú komunitu, snažili pripraviť.

Tím Hafla

Lýdka, Peťa a Halka

Na Pressburg Dance Feste máme ďalšiu novinku - Galashow bollywood casting. Keďže sa súťaž po prvýkrát otvára aj indickému tanci, vytvorili sme príležitosť na prezentáciu na festivalovej galashow aj pre tanečnice, ktoré milujú indický tanec.

Budete mať šancu zatancovat s výbornou Kaveri Sageder.

Zasielajte svoje videá s poplatkom 5 eur do 31.8.2018 na info@hafla.sk. prípravný workshop sa uskutoční  v štúdiu Sahra v Bratislave (www.sahra.sk) v nedeľu 9.9.2018 do 10 do 13.00. Ak vo výbere uspejete, poplatok za prípravný seminár je 20 eur a treba ho uhradiť do 5.9. Získáte nielen šancu naučiť sa niečo nové a tancovať s Kaveri, no aj video a fotografie z vystúpenia zdarma.
Podrobnosti pošleme prihláseným mailom.
Pre viac informácií píšte  Lýdke miksikova.lydia@gmail.com.

Impro workshop a Winners group choreo

Koniec paniky! Ako si užiť improvizáciu v orientálnom tanci 

Koniec trápenia pri improvizácii. Chcete pri nej prežiť pocit slobody, súznenia a užiť si tanec? Príďte na seminár, ktorý je zároveň aj prípravou na kategóriu improvizácie na festivale Pressburg Dance Fest. Určený je teda súťažiacim aj nesúťažiacim. Seminár povedie skúsená lektorka, tanečnica a choreografka Karolina Štraus Idris a Marwan Alsolaiman - hudobník s veľkým srdcom.


Kedy: v sobotu 4.8. 2018 od 11.00 do 13.00 hod.

Kde: v Bratislave, tanečné štúdio Sahra, Záhradnícka ulica (www.sahra.sk)

Na seminári sa naučíte, ako nastaviť svoje zmysly, telo i hlavu na tanec v sprievode nereprodukovanej hudby. Naučíte sa aj triky, ktoré vám pomôžu získať väčší kľud, istotu a autentičnosť prejavu. Či už budete tancovať na súťaži na Pressburg Dance Festu alebo kdekoľvek inde.

Cena: 25 eur

Absolvovaním seminára sa už teraz stanete aktívnym účastníkom tohtoročného festivalu (dôležité pri účasti na súťaži v akejkoľvek kategórii).

Prihlasovanie: info@hafla.sk, do 20.7. 2018 (UPDATED)

POZOR:V rovnaký deň a na rovnakom mieste sa uskutoční v čase od 14.00 do 17.00 aj nácvik Winners choreografie na galashow festivalu. Tento rok jedinečná forma - s orchestrom Ziriab. Pošlite video do konca júna (června) a zúčastnite sa kastingu, prednosť majú výhercovia festivalu (nemusia posielať video).

Viac informácií Peťa: petra.majzunova@gmail.com (platby) a Halka: halka.tytykalova@gmail.com